آیا درد قفس سینه بیماری قلبی را تاييد می کند ؟

با انواع درد قفسه‌ سینه آشنا شوید
درد قفسه‌ سینه به اشکال مختلف ظاهر می‎شود، از یک ضربه تیز گرفته تا یک درد کسل‌کننده. گاهی اوقات درد قفسه‌ی سینه با احساس خرد شدن یا سوزش همراه است. در موارد خاص، درد تا بالای گردن و به سمت فک حرکت کرده و سپس به پشت بدن و یا هر دو بازو تابیده می‎شود. مشکلات مختلفی وجود دارند که می‎توانند باعث درد قفسه‌ی سینه شوند. بیش‌ترین و مهم‎ترین دلایلی که می‏‎تواند در این زمینه باعث تهدید حیات فرد شود، به مشکلات قلبی و ریوی باز می‎گردد. از آن جا که درد قفسه‌ی سینه می‎تواند نشانگر یک مشکل جدی باشد، توصیه می‎شود که با مشاهده‌ی آن‌ها به دنبال دریافت کمک‎های اورژانسی باشید.
آیا درد قفسه‌ سینه، بیماری قلبی را تأیید می کند؟ با بروز درد قفسه‌ی سینه، اولین چیزی که به ذهن خطور می‎کند، بیماری قلبی است. البته جدی گرفتن و توجه به این علائم بسیار مهم است. اما باید بدانید که مشکلات قلبی تنها دلیل درد قفسه‌ی سینه نیستند. افراد زیادی ممکن است در طول حیات خود، درد قفسه‌ی سینه را تجربه کنند و تنها تعداد کمی از آن‌ها به مشکلات قلبی باز می‎گردد. به عنوان مثال، درد قفسه‌ی سینه ممکن است به دلیل مشکلاتی در ریه‎ها، مری، عضلات، دنده‌ها یا اعصاب ایجاد شود. برخی از این شرایط، جدی و تهدیدکننده‌ی زندگی هستند. بنابراین اگر برای بروز این درد دلیل قانع‎کننده و واضحی وجود ندارد، بهتر است در ابتدا خونسرد باشید و در اولین فرصت با یک پزشک متخصص مشورت کنید. این درد را ممکن است در هر جایی از گردن و شکم خود نیز حس کنید. این امر به علت آن بستگی دارد. با توجه به این موضوع، درد ممکن است به شکل‎های ذکر شده بروز کند. ( تیز،مبهم،سوزش،شدید و منقطع، مانند تیر کشیدن،احساس فشار در قفسه‌ سینه)
علل درد قفسه‌ سینه(مشکلات قلبی)اگرچه درد قفسه‌ی سینه اغلب با بیماری‎های قلبی همراه است، اما بسیاری از افراد مبتلا به بیماری‎های قلبی می‎گویند که ناراحتی مبهمی را تجربه می‎کنند که لزوماً به عنوان درد شناخته نمی‎شود. به طور کلی، ناراحتی قفسه‌ی سینه مربوط به حمله‌ی قلبی یا یک مشکل قلبی دیگر است. بیماری عروق کرونر ((Coronary Artery Disease (CAD) بیماری عروق کرونر باعث انسداد رگ‎های خونی قلب شده و کاهش جریان خون و اکسیژن‌رسانی به خود عضله‌ی قلب را به همراه دارد. این مشکل باعث دردی می‎شود که به آنژین معروف است. آنژین از علائم بیماری قلبی است، اما به طور معمول باعث آسیب دائمی قلب نمی‎شود. این درد نشانه‎ای است که به شما هشدار می‎دهد که در یک نقطه از قلب مشکلی به وجود آمده و در آینده دچار حمله‌ی قلبی خواهید شد. ممکن است شدت درد با استراحت کاهش یابد، اما احتمال بروز حمله همچنان وجود دارد. به منظور پیشگیری از حمله‌ی قلبی احتمالی، باید برای مراجعه به پزشک متخصص حاضر شوید.انفارکتوس میوکارد (حمله‌ی قلبی) از دیگر عواملی است که منجر به درد قفسه‌ی سینه می‌شود. در این صورت، بیمار باید تحت درمان قرار گیرد. در این بیماری جریان خون از طریق رگ‌های خونی کاهش می‌یابد. در این حالت، به سلول‎ها اکسیژن کافی نخواهد رسید و همین امر منجر به مرگ سلول‎ها خواهد شد. در نتیجه درد قفسه‌ی سینه با حمله‌ی قلبی همراه خواهد بود.
درد قفسه‌ سینه و حمله قلبی :با بروز حمله‌ی قلبی ممکن است مشکلات ذکز شده را نیز حس نمایید:(احساس فشار، سنگینی و سفتی در سینه، تنگی نفس،عرق سرد،سرگیجه یا ضعف،حالت تهوع یا استفراغ) دردی که بیش از چند دقیقه طول بکشد (این درد با فعالیت بدتر می‎شود. ممکن است از بین برود و دوباره بازگردد. شدت آن در هر دوره متفاوت خواهد بود.)همچنین در این حالت، درد به سمت فک، پشت بدن و گردن کشیده شده و افراد از احساس درد در بازوی خود شکایت خواهند کرد. در این حالت درد قفسه‌ی سینه شدیدتر خواهد بود. این درد در مرکز و سمت چپ قفسه‌ی سینه حس خواهد شد.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*