چگونه از ریزش ابروهای ما جلوگیری کنیم ؟

گاهی یک تغییر کوچک در اندازه ابرو یا نازکی آن تاثیر چشمگیری در زیبایی صورت ما دارد. بنابراین زیبایی ابروها یکی از پراهمیت ترین موارد برای صورت است. در این مقاله به دلایل ریزش ابروها و نکاتی در مورد روش های مراقبت از آن برای پرپشت شدن ابروها می پردازیم.مراقبت از ابروها برای رشد مجدد تارهای ابرو نیازمند صبر و حوصله زیاد است. چرا که مدت زمان زیادی نیاز است تا ابروها دوباره شکل و حالت و اولیه را بازیابند. آرایش ابرو یک مهارت تخصصی است. گاهی آرایش ابروها را خودتان انجام میدهید ولی عدم مهارت کافی در برداشتن ابروها باعث نازک شدن بیش از حد ابروها شده است. گاهی هم آرایشگر شما بدون توجه به اهمیت پرپشت بودن ابروها با برداشتن خارج از اصول زیبایی باعث نازک شدن آن ها می شود. اما همه ما میدانیم که گاهی یک تغییر کوچک در ابرو می تواند تاثیر چشمگیری در شکل و زیبایی صورت ما داشته باشد. بنابراین زیبایی ابروها یکی از پراهمیت ترین موارد برای صورت است.
چرا ابروهای ما دچار ریزش می شوند؟ابروها با موهای سر یکسان است و بنابراین مکانیسم رویش و رشد مجدد موها نیز در آنها یکسان است.
همانطور که موهای سر ما دچار ریزش می شوند، ابروها نیز ممکن است دچار ریزش شوند. ریزش ابروها یک مشکل رایج است و ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. مهمترین عوامل ریزش ابروها شامل تغییرات هورمونی، کمبود مواد غذایی، آلودگی، استرس ها و تنش های جسمی و روحی، حتی بیماری های خود ایمنی یا یک عمل جراحی می توانند باشند.گاهی نیز عدم مراقبت از ابروها و یا آرایش هایی مانند تاتوی ابرو و یا نازک برداشتن ابروها به مدت طولانی بدون تقویت کردن مناسب آنها از دلایل ریزش و کم پشت شدن آنها هستند.
چه هنگام ابروهای شما نیاز به مراقبت دارند؟همانطور که توضیح داده شد ابروها یکی از مهمترین عوامل زیبایی هستند. بنابراین مراقبت از ابروها باید در برنامه روتین مراقبت از زیبایی طبیعی صورتمان وجود داشته باشد. اما گاهی نیز ممکن است حس کنید که دیگر ابروهایتان جلوه ویژه ی خود را برای زیبایی صورت از دست داده اند، بنابراین زمان آن است که دوباره برای بازگشت زیبایی آنها تلاش کنید. گاهی هم نازک شدن ابروها به خاطر ریختن ابروها است و جای تارهای ریخته شده باعث از دست رفتن نشاط ابروها شده است. و یا گاهی عدم رسیدگی کافی به ابروها باعث ایجاد ابروهای نامنظم می شود و تقارن صورت را از بین می برد اگر چه نیازی نیست که هر دو ابرو کاملا شبیه به هم باشند اما هر چه شباهت آنها بیشتر باشد تاثر آنها در جذابیت صورت بیشتر است. زیبایی ابروها نیازمند این است که شما همان اندازه که برای سلامت پوست صورت و آرایش آنها وقت صرف میکنید برای زیبایی و سلامت ابروهایتان نیز زمان اختصاص دهید.
تاثیر روغن سیاه دانه در رشد مجدد ابروها:سیاه دانه به عنوان گیاهی که تاریخچه ی هزاران ساله در استفاده های طب سنتی دارد، اکنون یکی از مهمترین گیاهان در تحقیقات مدرن برای بهره گیری از خواص دارویی آن است. روغن سیاه دانه تاثیر چشمگیری در جلوگیری از ریزش موها و کمک به رشد مجدد آنها دارد.یر اساس مطالعات یکی از دلایل با ارزش بودن سیاه دانه، غنی بودن آن از نظر مواد ضروری غذایی از جمله اسیدهای آمینه، مواد معدنی و ویتامین هاست. دانه های سیاه دانه که روغن سیاه دانه از آن بدست می آید حاوی مقادیر قابل توجهی آهن، مس، روی، فسفر، کلسیم، تیامین، نیاسین، پیریدوکسین و فولیک اسید است. علاوه بر این، بررسی ترکیبات شیمیایی این گیاه نشان داده است که دانه های این گیاه حاوی ترکیبات بیوشیمیایی ارزشمندی از جمله آلکالوئیدها، ساپونین، استرول ها، و اسیدهای چرب ضروری است.در بین تمامی ترکیبات سیاه دانه تیموکینون (thymoquinone) مهمترین ترکیب دانه های روغن سیاه دانه را تشکیل می دهد که طیف وسیعی از فواید را برای درمان بیماری ها دارد. هر چند به دلیل اهمیت دارویی این گیاه، بیشتر تحقیقات انجام یافته بر روی این گیاه تاثیرات آن در درمان بیماری ها است، اما برخی مطالعات بالینی اثربخشی این گیاه را بر روی رویش مجدد مو نیز بررسی کرده اند. این مطالعات نشان می دهند که ترکیب روغن نارگیل با سیاه دانه باعث تسریع روند رشد موها می شوند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*