مزایای معروف دوش های سرد

Cold-shower
Shot of a young woman having a refreshing shower against a blue background

مزایای معروف دوش های سرد

هزاران نفر از سراسر جهان در حال حاضر دوش آب سرد را در برنامه روزانه خود گنجانده اند. مزایای اصلی گزارش شده توسط افرادی که به طور منظم دوش آب سرد می گیرند در زیر ذکر شده است:

کاهش سطح استرس مصرف منظم دوش آب سرد میزان کمی استرس به بدن شما تحمیل می کند که منجر به فرایند سخت شدن می شود. این بدان معنی است که سیستم عصبی شما به تدریج به مقابله با میزان متوسط ​​استرس عادت می کند. فرایند سخت شدن به شما کمک می کند تا دفعه بعد که در موقعیت استرس زا قرار گرفتید ، خونسرد باشید.

سطح هوشیاری بالاتری. دوش های سرد بدن شما را از خواب بیدار می کند و باعث ایجاد حالت هوشیاری بالاتری می شود. سرما همچنین شما را تحریک می کند تا نفس های عمیق تری بکشید ، باعث کاهش سطح CO2 در بدن می شود و به شما کمک می کند تا تمرکز کنید. دوش های سرد شما را در طول روز آماده و متمرکز نگه می دارد.

پاسخ ایمنی قوی تر. مطالعات علمی نشان داده است که گرفتن دوش آب سرد تعداد گلبول های سفید خون را در بدن افزایش می دهد. این سلول های خونی از بدن شما در برابر بیماری ها محافظت می کنند. محققان بر این باورند که این روند مربوط به افزایش میزان متابولیسم است که باعث تحریک پاسخ ایمنی می شود.

افزایش قدرت اراده. تحمل سرما برای مدت زمان طولانی به ذهن قوی نیاز دارد. با قرار دادن دوش آب سرد در برنامه روزانه خود ، شما قدرت اراده خود را تقویت می کنید ، که به بسیاری از جنبه های زندگی روزمره شما کمک می کند.

کاهش وزن. تحقیقات نشان داده است که دوش آب سرد (و به طور کلی قرار گرفتن در معرض سرما) ، علاوه بر افزایش مستقیم میزان متابولیسم ، تولید چربی قهوه ای را تحریک می کند. چربی قهوه ای نوع خاصی از بافت چربی است که به نوبه خود با سوزاندن کالری انرژی تولید می کند. دوش آب سرد ، ابزاری م effectiveثر برای افرادی است که بدنبال کاهش چند پوند هستند.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*