چگونه از موی چرب خلاص شویم ؟

Oily-hair

چگونه از موی چرب خلاص شویم ؟
در صورت که موهای تان چرب است و از داشتن موی های چرب خسته شده اید به نکات ذیل توجه کنید. تا بتوانید چربی موی تان را کاهش دهید. موی خود را بهتر بشویید
گاهی اوقات، موی چرب به واسطه چربی اضافی که به خوبی پاک نشده است، ایجاد می شود. برخی افراد با موی چرب ممکن است به شستشوی روزانه موی خود نیاز داشته باشند. شامپو به پاکسازی چربی اضافی کمک می کند و همچنین محصولات مو و مواد زائد دیگر که روی پوست سر انباشته شده و می توانند ظاهر و احساس چرب بودن را به مو ببخشند، پاکسازی کند.
از شامپو خشک استفاده کنید: برخی افراد ممکن است تمایلی به شستشوی روزانه موی خود نداشته باشند یا حتی در صورت انجام این کار با ظاهر چرب مو پس از گذشت مدت کوتاهی مواجه شوند. در این موارد، شامپو خشک ممکن است کمک کند زیرا آثار آن بلافاصله شکل می گیرند. شامپو خشک چربی اضافه را از مو می گیرد.
برس مو و شانه خود را پاک کنید: پاک کردن منظم برس مو و شانه می تواند مفید باشد زیرا این کار به از بین بردن محصولات زائد، پوست مرده و مواد باقیمانده دیگر روی این وسایل کمک می کند. اگر برس مو یا شانه خود را پاک نکنید، گرد و غبار و مواد باقیمانده در استفاده بعدی در مو پخش می شوند. این می تواند ظاهری چرب و کثیف به موی تازه شسته شده شما ببخشد.
از استفاده برخی محصولات جلوگیری کنید: افرادی که موی چرب دارند بهتر است از محصولات حالت دهنده مو که می توانند موجب خوابیدن مو شده و ظاهری چرب به آن ببخشند، پرهیز کنند. محصولاتی که مدعی نرمی و تغذیه مو هستند به طور معمول ضروری نیستند و ممکن است ظاهر چرب مو را بدتر کنند.
از چای استفاده کنید: مطالعاتی کوچک نشان داده اند که چای سبز می تواند به حفظ ظاهر سالم و بدون چربی موی سر کمک کند. چای سبز می تواند به کاهش تولید چربی کمک کند و همچنین پوست سر را با مواد مغذی تغذیه می کند.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*